Aplikacja ProteGo Safe

Aplikacja ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół i przedszkoli.

Poniżej publikujemy list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa.

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

            gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

ProteGO Safe – jak to działa?

ProteGO Safeto aplikacja, którapowiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 

ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Aplikacja składa się z dwóch modułów:

  • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
  • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy. 

Dziennik zdrowia

ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

Bezpieczeństwo z ProteGO Safe

Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Jarosław Pinkas

Główny Inspektor Sanitarny

Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych!

Informujemy, że zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola nr 439 na rok szkolny 2020/21 odbędzie się 26.08.2020r. o godzinie 16:30.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o obecność wyłącznie jednego opiekuna. Rodzice, którzy nie złożyli do naszego przedszkola dokumentacji (wniosków wraz z załącznikami)

proszeni są o odebranie jej z przedszkola pierwszego wyboru i dostarczenie do naszej placówki najpóźniej w dniu zebrania.

Przypominamy o zabraniu maseczek ochronnych.

II ANKIETA DLA RODZICÓW

W związku z koniecznością zaplanowania pracy przedszkola w kolejnych tygodniach po wznowieniu działalności prosimy o pobranie ankiety, w której rodzice zadeklarują, czy i od kiedy chcą skorzystać z zajęć opiekuńczych.
Prosimy rodziców o odesłanie ankiety do 19 maja – wtorek do godz. 12:00 na adres e-mail przedszkola.(rodzice, którzy nie są zainteresowani udziałem dziecka w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych proszeni są potwierdzenie tej informacji)

Ankiety

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że zbierane ankiety dotyczące udziału dzieci w zajęciach obowiązują na okres 18-22 maja 2020r.

W zależności od decyzji rządowych będą ponownie zbierane na okres od 24 maja 2020r.

I Ankieta! Dotyczy informacji otwarcia placówki!

Szanowni Rodzice!

Poniżej znajduje się plik do pobrania ankiety.

W poprzedniej ankiecie w kryterium pierwszym wystąpił błąd, prosimy o pobranie aktualnej. Rodzice, którzy jeszcze nie wypełnili ankiety oraz tych którzy wypełnili i potrzebują skorzystać z opieki prosimy wypełnić wersję zaktualizowaną, a w e-meliu określić godziny, w jakich dziecko będzie przebywać w placówce. W dniu otwarcia przedszkola oryginał wypełnionej ankiety należy dostarczyć do placówki.

Rodzice, którzy nie mają potrzeby korzystania z opieki przedszkolnej i wypełnili już ankietę nie są zobowiązani do ponownego wypełniania ankiety.

Ankietę w trybie pilnym, podpisaną i zeskanowaną prosimy odesłać do 05.05 do godz. 18:00 e-meilem na adres przedszkola p439@edu.um.warszawa.pl

Prosimy też o informację na e-mail w jakich godzinach będziecie Państwo korzystać z opieki przedszkolnej.

Chodzi o to aby oszacować liczbę dzieci, które miałyby od 18 maja uczestniczyć w opiece przedszkolnej. Proszę abyście Państwo rozesłali również informacje do tych, do których być może nie dotarła.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości aby ankietę wydrukować podpisać i zeskanować to prosimy wypełnić elektronicznie i również odesłać na adres przedszkola.

Prosimy o poważne potraktowanie sprawy.

Informacje dotyczące otwarcia przedszkola!

Szanowni Rodzice!

W związku z ogłoszoną informacją o możliwości uruchomienia przedszkoli od dnia 6 maja br. prosimy o przysłanie na email: p439@edu.um.warszawa.pl informacji o ilości dzieci( imię, nazwisko i grupa), które skorzystałyby z opieki przedszkolnej mimo nadal istniejącego zagrożenia. Ze względu na ograniczenie liczebności grupy przedszkolnej pierwszeństwo uzyskują dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu. O dalszych decyzjach Prezydenta Warszawy i Organu prowadzącego będziemy Państwa informować.